HAŞERE MÜCADELE HATTI 0216 291 2626
 • E-HASERE.COM E-TİCARET SİTESİ

  Haşere kontrol hizmetleri sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Ekopest, hem son kullanıcı hem de profesyonel sahalarda kullanılmak üzere haşere ilaçları satışını online ortama taşımıştır.

 • BAYER VE İŞBİRLİĞİMİZ

  Bayer Protection Program üyesi firmalardan hizmet alarak evinizi ve sevdiklerinizi haşerelere karşı yüksek kalitede hizmet garantisi ile koruyun.

 • BİYO PEYZAJ

  Ülkemizde son yıllarda kurumsallaşan ve profesyonel olarak hizmetler verilmeye başlanan Peyzaj sektöründe Biyo peyzaj olarak temel amacımız bitki bakımı ve hastalıkları ile mücadele eden ‘’Bahçıvan‘’ ünvanı ile anılan bakım personellerini, sizlere daha kaliteli hizmetler verebilmek adına peyzaj mimarlığının yapısal tasarım becerileri ve ziraat mühendisliğin bilimsel ilkelerini kullanarak, ‘’ Bitki Bakım Teknisyenleri’’ olarak geliştirmekte ve yetiştirmekteyiz.

 • ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

  Dünyada en yaygın olarak bulunan hamamböceğidir. Adı alman hamamböceği olmasına rağmen almanya kökenli değildir. Afrikanın ekvator bölgesinden bütün dünyaya dağıldığı düşünülmektedir. Almanlar da bunu Prusya hamamböceği olarak isimlendiriyorlar.

 • PEST KONTROL

  İnsan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak zarar veren, kentsel yaşam alanlarına yerleşmiş zararlılardan korunmak için sistem kuran, yürüten ve sonuçlandıran profesyonel bir PEST KONTROL YÖNETİM ŞİRKETİ’ dir.

 • İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ

  Şirket olarak temel felsefemiz çalışanlarımızın iş sağlığının ve iş güvenliğinin en üst sevide olmasını sağlamaktır. Hedefimiz sıfır iş kazası ve meslek hastalığıdır.

KONUT ÇÖZÜMLERİ


Hedefimiz:

Haşere Kontrol hizmetleri konusunda, sektörümüzün en büyük sıkıntısını maalesef konut ilaçlamaları oluşturmaktadır. İnsan sağlığı hiçe sayılarak bilinçsizce yapılan ve sadece ticari amaç güderek çalışan birçok ruhsatsız firmanın bulunması ve bu tarz firmaların bastırdıkları el broşürleri ile apartman girişlerine ve çöp konteynırlarının üzerine yapıştırdıkları ilanlarla insanlarımıza ulaşmaları sebebiyle vatandaşlarımız, kendilerinin ve sevdiklerinin hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. Bu konuda yapılması gereken; ilaçlama hizmetini alacağınız firmanın yeterlilik ve kalite belgelerini ve hizmeti verecek olan kişilerin konu hakkında eğitim aldıklarını sorgulamanızdır.


Biz, EKOPEST olarak haşere kontrol yönetimini WHO (Dünya Sağlık Teşkilatı) ve Sağlık bakanlığının izni olan insan sağlığını tehdit etmeyen, kokusuz, lekesiz, iz bırakmayan kimyasallar ile eğitimli servis teknisyenlerimizin uygulamaları ile yapmaktayız. Konutlar da yapılan uygulamalarda en önemli husus kullanılacak kimyasalın insan sağlığına zarar vermeyen ancak haşerelere karşı etkili olan grubun seçimidir. Evlerimizin çoğunlukla mutfak, banyo, tuvalet vb ıslak zeminlerin olduğu kısımlar ile kazan dairesi, tavan aralığı ve balkon benzeri bölgelerinde barınırlar. Servis Teknisyeni uygulama öncesinde detaylı bir inceleme yaparak haşerelerin yuvalarını tespite yönelik gözlem yapar. Bu tespit sonrasında uygulanacak yöntemi belirleyerek faaliyete geçer. Konutlarda yapılan uygulamalarda en çok tercih edilen JEL YÖNTEMİ’dir. Haşerelerin yuvaları ve çevresine 1-3 gr büyüklüğünde kürecikler şeklinde fixe edilen jel içinde çekici maddeler bulunmakta ve haşereler bu sayede jeli tüketmeleri sonucunda ölüm meydana gelmektedir. Jel uygulamasının yanında haşere barınağı ihtimali olan bölgelere kokusuz ve leke bırakmayan 20-30 gün etkili likit ilaç ile önlem amacıyla uygulama yapılır.

Konut içinde kemirgen aktivitesine karşı Glueboard veya Mekanik Kapan yöntemleri kullanılır. Bahçesi olan veya açık arazide bulunan konutların çevresine istasyonlar kurularak rodentisitler mücadele edilir. Bu yöntemde kullanılan istasyonlar özel kilitli sisteme sahip olup küçük çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir biçimde tasarlanmıştır. Servis Teknisyeni uygulamalar sonrasında yapılan çalışmaları beyan eden ve kayıt altına alınmasını sağlayan Kontrol ve Uygulama Raporu ile Teknik Servis Raporu hazırlar. Bu raporlama sistemi sayesinde yapılan uygulamaların seyri takip edilerek problemleriniz daha sistemli bir çözüme kavuşur.

PEST KONTROL SİSTEMİ

İnsan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak zarar veren, kentsel yaşam alanlarına yerleşmiş zararlılardan korunmak için sistem kuran, yürüten ve sonuçlandıran profesyonel bir PEST KONTROL YÖNETİM ŞİRKETİ’ dir

FAYDALI BİLGİLER

Kentsel alanlarda insan sağlığına zarar veren haşerelerden kurtulmak için merak ettiğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İlaçlama zamanı ve ilaçlama yöntemi gibi bilgilerin detaylarını inceleyin.

BİZE SORUN

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için geri bildirimlerinizi oldukça önemsiyoruz. Ekopest’e dair merak ettikleriniz ve bizimle paylaşmak istediğiniz görüşlerinizi iletişim formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.